Parduotuvės adresas: Lietuva, Kaunas, Garšvės g. 3A
Parduotuvės adresas: Lietuva, Kaunas, Vandžiogalos pl. 11
+370 602 90071
+370 602 90052

Kodėl mažėja variklinės alyvos kiekis variklyje?

Alyvos lygis

Net jeigu variklinės alyvos paskutinės techninės apžiūros metu buvo pripilta lygiai tiek, kiek nurodyta automobilio naudotojo instrukcijoje, tikriausiai turėsite jos papildyti ir vėliau. Kodėl taip yra? Kur dingsta variklinė alyva, jeigu po automobiliu nėra tepalų dėmės, o alyvos matuoklis rodo, kad alyvos lygis yra žemas? Ar ją išsineša nykštukai? 🙂

Atsakymas būtų – Jūsų automobilis eksploatacijos metu sunaudoja ne tik kurą, bet ir alyvą. Šiame straipsnyje apžvelgiama keletą priežasčių, dėl kurių automobilių varikliuose „dingsta“ alyva.

 

Variklinės alyvos sunaudojimo priežastys

Pirmas dalykas, kurį reikia atsiminti – visos transporto priemonės sunaudoja alyvą. Taip yra todėl, kad alyva patenka į degimo kamerą ir yra sudeginama kartu su degalais. Štai kodėl svarbu reguliariai tikrinti alyvos lygį.
Tiksliau sakant, variklinės automobilio alyvos sunaudojimą lemia du pagrindiniai veiksniai. Pirmas – tai paties variklio konstrukcija, kuri ir nulemia, kad alyva perduodama į kuro skirstytuvą, ir antrasis veiksnys – tai Jūsų pačių vairavimo stilius.

Variklio konstrukcija daro įtaką degimui ir išmetimui

Kalbant apie tai, kaip automobilio variklio konstrukcija gali daryti įtaką variklinės alyvos sunaudojimui, ką mes vėliau ir aptarsime kiek išsamiau, svarbu prisiminti, kad alyva nuolat cirkuliuoja aplink variklio degimo kamerą. Tai reiškia, kad šiek tiek variklinės alyvos būtinai pateks į kameros vidų. Iš tiesų variklio konstrukcija yra tokia, kad alyva privalo nuolatos patekti į stūmoklių ir vožtuvų zonas ir aplink jas (balneliai, kotai, kreiptuvai ir t. t.).

Alyvos, patenkančios į tokias zonas, kiekis tiesiogiai priklauso nuo detalių sujungimo tolerancijos ribų. Šiandienos varikliams tokios ribos yra gerokai mažesnės nei senuose varikliuose. Tai reiškia, kad bus sunaudojama mažiau alyvos, nes ji turi daugiau sąlyčio vietų su detalių paviršiais ir negali lengvai pasiekti degimo kameros. Tai yra viena iš priežasčių, Alyvos lygiskodėl Jums reikia naudoti aukštos arba „Premium“ klasės alyvas, atitinkančias variklio gamintojo reikalavimus. Šiuolaikiniams varikliams rekomenduojama naudoti žemesnio SAE klampumo alyvas.

Bet nepriklausomai nuo detalių sujungimo tolerancijos ribų, kiekvieną kartą, kai stūmoklis pasiekia viršutinį eigos tašką (didžiausias variklio suspaudimas), į degimo kamerą yra įsiurbiamas ir tam tikras kiekis alyvos, kuri sudeginama kartu su kuru.

Tačiau deginimas nėra vienintelė priežastis, dėl kurios Jūs prarandate variklinę alyvą. Ji taip pat gali išgaruoti ir kitose karštose variklio zonose. Kalbant konkrečiau, alyva, kuri tepa išmetimo vožtuvus, yra veikiama labai aukštos temperatūros ir aukšto slėgio dujų, kurios pažeidžia alyvos struktūrą arba tiesiog ją išgarina.

Tai yra pagrindinės priežastys, dėl kurių „dingsta“ variklinė alyva: kai kuriais atvejais taip atsitinka dėl sudeginimo degimo kameroje, o kitais – dėl išgarinimo išmetimo trakte.

Kodėl du tos pačios markės ir modelio automobiliai sunaudoja skirtingą alyvos kiekį?

Tam tikras sunaudojamos alyvos kiekis yra būdingas kiekvienai transporto priemonei ir priklauso nuo jos konstrukcijos. Tačiau du vienodi automobiliai kartais sunaudoja skirtingus variklinės alyvos kiekius. Taip yra todėl, kad vairuotojai turi savo individualų vairavimo stilių.
Veikiant varikliui, alyva sunaudojama zonoje aplink išmetimo vožtuvus. Didėjant variklio apsisukimų skaičiui, padidėja ir išmetamųjų dujų kiekis, kuris veikia alyvą, ir todėl alyvos sunaudojama daugiau.

„Dingstančios“ alyvos paslaptis – ir Jūsų vairavimo stilius

Sunaudojamos alyvos kiekis daugeliu atvejų tiesiogiai priklauso ir nuo automobilio važiavimo greičio, ir nuo variklio apsisukimų skaičiaus. Panašiai kaip ir automobilio variklio konstrukcijos įtaka alyvos sunaudojimui: sujungimo tolerancijos ribos tarp variklio detalių daro įtaką alyvos sunaudojimui.

Krepšelis Produktas ištrintas Gražinti
  • Nėra prekių krepšelyje